Działalność w roku 2019

Rok 2019 to rok dość intensywny, jeśli chodzi o działania na rzecz młodzieży z gminy Sierakowice i powiatu kartuskiego. Nie chodzi tu o liczbę podjętych działań, ale ich zasięg.

Pani Wioletta Kuczkowska i pan Witold Sildatk napisali oraz przeprowadzili zadanie pt. II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Z Józefem Piłsudskiem – dawniej i dziś”. Do konkursu zgłosiły się niemal wszystkie szkoły z terenu gminy Sierakowice. Atrakcyjne nagrody i ciekawa forma już po raz drugi przyciągnęły uczestników do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu.

Pan Rajmund Spręga zaplanował oraz przeprowadził zadanie pt. Wypłyń na głębię 4 – aktywne wędkarstwo. W tym przedsięwzięciu chętna młodzież z terenu całej gminy wzięła udział w zawodach wędkarskich. Nie zabrakło kiełbasek i nagród, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

Pan Adrian Klawikowski wymyślił i nadal prowadzi zadanie pt. Młodzieżowe Studio Nagrań. Ten projekt promuje młodych ludzi z terenu powiatu kartuskiego, którzy mają ochotę pochwalić się swoim talentem wokalnym. Zadanie zakłada bowiem nagranie wybranego utworu uczestników w studiu nagrań.

Drugi rok z rzędu naszego towarzystwo zajmuje się przygotowaniem młodzieży z naszej gminy do międzynarodowego konkursu kreatywności pt. Odyseja Umysłu. Działanie to obejmuje zatrudnienie trenerek, zorganizowanie zajęć, wyjazdy na konkurs regionalny i ogólnopolskie, a także zaplanowanie i przeprowadzenie wyjazdu na Finały Światowe do USA.

Wszystkie wymienione zadania realizowane są w ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, w której mamy swoją siedzibę.