Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły

27 września 2020 roku nad jeziorem Świniewo zebrało się niemal 50-ciu sympatyków wędkarstwa, a to za sprawą organizowanych, już po raz szesnasty, Zawodów Wędkarskich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach. Wędkowanie odbyło się w ramach realizowanego przez TPU Horyzont projektu „Z rowerem i wędką za pan brat”, który ze względu na panującą pandemię nie mógł odbyć się w czerwcu, przy okazji Dnia Dziecka. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i przy wsparciu najbliższych (rodziców/opiekunów/dziadków) po półtoragodzinnej walce wszyscy uczestnicy wędkarskich zmagań  stawili się ze swoimi okazami przy wadze. Okazało się, że nie było zawodnika, który nie wyciągnąłby żadnej ryby. Największym dorobkiem, bo aż 1370 pkt. mógł poszczycić się Ignacy Klejna – reprezentant grupy Misiów z Przedszkola Samorządowego w Sierakowicach. Kolejne miejsce na podium przypadło Jakubowi Zaworskiemu – uczniowi klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Tuchlinie. Na miejscu trzecim uplasował się Wojciech Mielewczyk z klasy 2c, na czwartym Andżelika Wolska z klasy 3c, a na piątym ex aequo Adam Strzelecki z 2c i Dawid Damaszk z 4d – wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Ceynowy w Sierakowicach.

Nad jeziorem nie mogło oczywiście zabraknąć pieczonej na ognisku kiełbasy i innych smakołyków regenerujących utraconą w walce energię. Spotkanie zakończyło się wręczeniem statuetek, pamiątek oraz nagród ufundowanych przez Gminę Sierakowice oraz lokalnych sponsorów. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy w przyszłym roku!