Aktywne wędkarstwo to też sport i rekreacja

Zawody wędkarskieDnia 2 czerwca 2013 roku nad jeziorem gowidlińskim odbyły się po raz dziewiąty Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Impreza jest organizowana corocznie z okazji Dnia Dziecka. W tym roku w szranki wędkarskie stanęło blisko 50-ciu zawodników.

Po dwugodzinnych zmaganiach I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Maciej Rompa z klasy VId, tuż za nim uplasował się Dominik Klajn z klasy IIf (obaj z SP Sierakowice), miejsce III przypadło Hubertowi Warmowskiemu z klasy VI SP Lisie Jamy. Kolejne lokaty zajęli Mateusz Malek  (kl. IIe SP Sierakowice) i Kacper Stankowski (kl. IVe).

Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Arkadiusz Górski (IIe – 1720pkt.), II miejsce – Krzysztof Kowalewski (IIIc – 1380pkt.). III miejsce – Dawid Prena (IIId – 900pkt.), IV – miejsce Patryk Skrzypkowski (Ib – 720pkt.), V – miejsce Dominik Sychta (IIIb – 630pkt.) – wszyscy z gimnazjum w Sierakowicach.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe plakietki oraz upominki. Zwycięzcy otrzymali nagrody, statuetki oraz dyplomy – GRATULUJEMY!!! Spotkanie zakończył tradycyjny poczęstunek.

Dziewiąta już edycja zawodów doszła do skutku dzięki wsparciu Urzędu Gminy Sierakowice, który pozytywnie zaopiniował projekt Towarzystwa Przyjaciół Ucznia  „Horyzont” działającego przy Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach przyznając środki finansowe na zorganizowanie tej imprezy w wysokości 3.000,00 zł. TPU „Horyzont” od początku swojego istnienia pozyskuje środki finansowe na realizację wszelakich przedsięwzięć sprzyjających rozwojowi uczniowskich pasji i zainteresowań. Działania te angażują młodych ludzi do aktywności na rzecz lokalnej społeczności, rozwijają w nich umiejętność zdrowej rywalizacji, przeciwdziałają zachowaniom patologicznym i kreują postawę odpowiedzialności za stan środowiska, ukazując przy tym piękno przyrody.

W tym miejscu również chcielibyśmy podziękować panu Andrzejowi Brylowskiemu właścicielowi sklepu AB Fishing z Kartuz oraz właścicielowi przedsiębiorstwa PPHU Malek z Jelonka za wsparcie w postaci sprzętu wędkarskiego, a także opiekunom – nauczycielom gimnazjum w Sierakowicach i członkom PZW Koła nr 72. Dziękujemy również panu Piotrowi Stenclowi, właścicielowi piekarni z Sierakowic za „świeże bułeczki” oraz dzierżawcy jeziora gowidlińskiego za udostępnienie wody.

Rajmund Spręga

sierakowice-logoZadanie publiczne „Rozsądek, zdrowie, bezpieczeństwo”
współfinansowane przez Gminę Sierakowice.