Dedal II :: Bliżej nieba

Zajęcia w Aeroklubie SłupskimW sobotę 6 lipca 2013 roku uczestnicy projektu „Śladami Dedala – edycja druga”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, gościli ponownie na lotnisku zaprzyjaźnionego Aeroklubu Słupskiego.

Tym razem wszyscy mieli okazję zapoznać się z pracą sekcji modelarskiej, której insturktorzy zaprezentowali modele latające – zarówno samoloty, szybowce jak i śmigłowce. Był to pokaz nie tylko techniki ich wykonania, ale i także pilotażu, włącznie z akrobacjami. Kilkoro uczestników projektu odważyło się samodzielnie pilotować sterowane maszyny, co przysporzyło wielu emocji. Było to pierwsze, ale nie ostatnie nasze spotkanie z modelarzami, bowiem nasza wspołrpcaca w tej dziedzinie dopiero sie zaczyna.

W dalszej części wyjazdu, na najpilniejszych uczestników projektu czekała podniebna niespodzianaka. Pięć osób z najwyższymi wynikami z testu po pierszych zajęciach odbyło lot zapoznawczy samolotem Cessna C150 SP-KIZ.

Po zakończonych lotach przyszedł czas na grilla, na którym oprócz uczestników projektu byli także obecni piloci i instruktorzy Aeroklubu. Atmosfera była wybitnie niezobowiązująca, w związku z czym, każdemu bardzo smakowało, zwłaszcza, że lotnicze emocje spotęgowały głód uczestników. Był czas, na jedzenie, rozmowy i śmiech.

Wrażenia i emocje byly spore, co zostało uwiecznione na filmikach, z których na koniec projektu zmontujemy dłuższą opowieść o naszym przedsięwzięciu. Tymczasem odsyłam do galerii zdjęć, na przegląd fotografii z naszego wyjazdu.

Adrian Klawikowski