Działalność w roku 2018

Dwa zupełnie nowe działania proponowane uczniom z terenu Gminy Sierakowice to: Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Z Piłsudskim dawniej i dziś” oraz Weekend na rowerze z rowerlove.pl.

Z okazji obchodów istnienia 100-lecia Państwa Polskiego nasi członkowie postanowili napisać projekt, w którym uczniowie będą mogli w niekonwencjonalnej formie obchodzić tę rocznicę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i w przyszłym roku planowana jest kolejna jego edycja.

Drugi z projektów stanowił sposób aktywnego spędzania czasu jako alternatywę dla wszechobecnych mediów cyfrowych. W tym zadaniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Ponadto zarząd stowarzyszenia postanowił, że zajmie się organizacją wyjazdu młodzieży z Sierakowic do USA w ramach międzynarodowego konkursu kreatywności „Odyseja Umysłu”. To duże zadanie logistyczne nie byłoby możliwe do zrealizowana, gdyby nie rzesza darczyńców, która wsparła je finansowo. Opłaciło się podjąć ten trud, ponieważ grupa uczniów z naszej gminy zajęła I miejsce na świecie w swojej kategorii.