Dedal II :: Rekrutacja rozpoczęta

Dedal 2Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum (klasy I i II) do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym pt. „Śladami Dedala – edycja druga” organizowanym przez TPU „Horyzont”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jego głównym celem jest ukazanie alternatywnych i atrakcyjnych form zdobywania wiedzy i możliwości wyboru ciekawej przyszłej szkoły i kariery zawodowej w branży lotniczej.

Ma poszerzać wiedzę na temat techniki lotniczej, funkcjonowania ruchu powietrznego i pracy portów lotniczych.

Da szansę na poznanie ciekawych ludzi, zobaczenie interesujących miejsc i pozwoli na „rozwinięcie skrzydeł” w przyszłości.

KWOTA DOFINANSOWANIA:  49 317,05 zł

Projekt zakłada:

• 50 godzin zajęć o tematyce lotniczej,
  • spotkania z ekspertami w zawodach związanych z lotnictwem,
  • wyjazdy edukacyjne do instytucji lotniczych na terenie kraju,
  • rozbudowę trenażera Cessny 150,
  • organizację Konkursu Wiedzy Lotniczej z nagrodami,
  • dla 5 laureatów przelot liniami lotniczymi LOT do Krakowa na seminarium naukowe prowadzone przez firmę Muzeum Lotnictwa Polskiego.

ULOTKA INFORMACYJNA DO POBRANIA (PDF)

Nabór jest otwarty – po deklaracje można zgłaszać się do piątku 26 kwietnia 2013 roku do godziny 11:00 u p. Adriana Klawikowskiego.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godz. 11:00 w świetlicy szkolnej.

ZAPRASZAMY :: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z HORYZONTEM!

Więcej informacji z poprzedniej edycji na stronie www.gimnazjalnysymulator.pl